Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?

Fryzjer – na co zwracać uwagę
27 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – najnowsze trendy
24 października, 2019

Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy zachować gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal niesłabnącym uznaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od dawna używana technika pozwala usunąć włoski z większości części ciała na długi czas. Salony kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, zdobył szeroką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z jakiej mają być usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk musi być zaledwie lekko rozgrzany do półpłynnej formy, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się paski materiału i czeka do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać szybkim ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy wyrywają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samemu, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale też ręce, ramiona, wąsik lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Do depilacji woskową warto się przygotować. Na kilka dni przed depilacją warto zrobić sobie dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie smarować się kremami i balsamami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeśli będą za krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas usuwania. Decydując się na depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem depilacji woskiem należy dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy przeprowadzać w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy widocznych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, by w czasie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także dowiedzieć się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg na dzień przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu należy zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może mieć negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskowej. Z uwagi na to na kilka dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed następne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długi efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.