Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Ceny zabiegów stomatologicznych
15 sierpnia, 2019
Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne ze światła i balonów
28 sierpnia, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest wymodelowanie sylwetki, przez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG ?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w ciągu której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces uwolnienia tłuszczu – lipozy , przyspiesza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny i zmarszczki są znacznie mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się punktowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle znaczące jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będą pokarmy z niewielką zawartością soli, sodu, tłuszczów i niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii służy również systematyczna aktywność fizyczna. Należy jednak uważać, by nie przemęczać ciała i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje sporo przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są też urazy oraz choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary także trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.