Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Technologia upiększania ciała
25 września, 2019
Fryzjer – na co zwracać uwagę
27 września, 2019

Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia oraz zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a także wspiera wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a przy tym ułatwia przesuwanie rolek. Odpowiednio wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, stają się one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki oraz generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być miejscowo czuła na dotyk, dlatego szczególnie ważne jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia wydalanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie jedzenie z niewielką zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii służy też systematyczna fizyczna aktywność. Należy jednak uważać, by nie przemęczać ciała i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie w miejscach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszelkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są też urazy oraz choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest także wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Takie obszary także trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.