Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019
Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implanty stomatologiczne

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest aktualnie innowacyjną dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i odbudowie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, zwykle z tytanu, imitujący usunięty lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Implant stomatologiczny pozwala na zamocowanie nowej korony zębowej w miejsce brakującego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba mocowana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do innych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą imitować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy wysokim standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dopasowuje najwłaściwsze z możliwych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ ?

Wszelkie ubytki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Na skutek utraty zęba występuje ryzyko wytworzenia się problemów ze zdrowiem. Sąsiadujące zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Ponadto powiększa się obciążenie, co jest przyczyną ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co w przyszłości może dojść do wypadania następnych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Najczęściej implanty stosuje się w przypadku pojedynczych ubytków albo z uwagi na walory estetyczne. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta szczęka, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębowe zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przesuwają się w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest konsultacja u chirurga stomatologa, podczas której realizuje się pełną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie niezbędne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Ważne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po odbyciu wszelkich badań i konsultacji chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam proces zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, proces jest bezbolesny. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Typ implantów zawsze wybiera lekarz stomatolog, a wybór poprzedza konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej stosowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długofalowy okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów zębowych jest ich estetyka. Z reguły implant nie powinien być odkryty, zdarza się, że dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do uwidocznienia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla tytanowych implantów są cyrkonowe implanty, zwane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zębową i mają wyższą odporność na ścieranie oraz wpływ czynników zewnętrznych – przykładowo korozję, a także zmiany temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są przede wszystkim wytrzymałym i pewnym uzupełnieniem zębów. Prezentują się i sprawują się jak zęby naturalne, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie ma konieczności szlifowania , pobocznych zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikiem kości, następującym po utracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie jedzenia bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed zabiegiem wstawienia implantu konieczne jest zrealizowanie szeregu badań. Stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyswaja implanty, jednak jest wiele przeciwwskazań.

Absolutnym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów odbierają też choroby psychiczne i schorzenia wyniszczające organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Także dolegliwości przyzębia i jamy ustnej, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może wystąpić również ból, na który przepisuje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wstawienie implantów to jeden z najdroższych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 4 000 zł za jedną śrubę. Do kosztów trzeba także wliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i zależne od ich typu. Im bardziej odporne i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być wydatek rzędu od 600 do 1 300 zł.

W przeliczeniu cena pełnego zabiegu sięga od 4,5 do 8 tysięcy złotych.

Komentarze są wyłączone.