JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – jak spać
15 lutego, 2019
Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound
Skuteczne wybielanie zębów lampą Beyound
7 marca, 2019

JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. To kończyny, na których dźwigany jest cały ciężar naszego ciała. Często nie pamiętamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Efektem tych pominięć z reguły są takie schorzenia jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Niżej prezentujemy kilka skutecznych metod.

KĄPIELE

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko niweluje obrzęki, ale także zmiękcza naskórek. Kąpiele rekomendowane są w szczególności kobietom, które zmuszone są często nosić obuwie na obcasach. Szpilki obciążają na stopy, dlatego trzeba starać się o ich odpowiednią pielęgnację. Kąpiele solne to nie tylko odprężenie ale także pomoc w pielęgnacji skóry stóp. Do wody można także dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa także propolis.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Ważnym elementem pielęgnowania skóry stóp jest regularne pozbywanie się zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego stosować pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją charakterystyczną porowatą strukturę sprzyja rozwojowi bakterii. Jeśli decydujemy się na używanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, aby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował na śmietniku. Korzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnej tarki- można ją w prosty sposób wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych kosmetyków złuszczających, które są bogate w olejki, które w prosty sposób radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Przez to łatwo ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnacji o skórę stóp. Preparaty nawilżające trzeba stosować codziennie. Wesprze to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla w dużym stopniu zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: nakłada się je na noc, żeby rano cieszyć się idealnie gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Systematyczne skracanie paznokci to niezbędny zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też prawidłowe piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci za dużo, bo mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Nadmierne przesuszanie skóry to bardzo często rezultat braku witaminy A. Najlepszym trickiem na tę dolegliwość są relaksujące kąpiele solne. Apteki oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które szybko pożegnają wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Często są bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w stopę. Odciski najlepiej zlikwiduje podolog, ale można też spróbować się ich pozbyć przy pomocy domowych sposobów. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, wymoczmy stopy w gorącej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie mniej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest posmarowanie odcisku odpowiednim środkiem. Następnie powinno się zetrzeć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas boryka się z nadpotliwością stóp. Z tego powodu rzeczą największej wagi jest specjalna higiena. Zabiegi higieniczne usprawniają liczne preparaty zaprojektowane dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba także zmienić buty: podczas pracy zakładać lżejsze obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem olejków. Najbardziej efektywne z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Codziennie musisz zakładać szpilki? Czy jesteś świadoma jak męczy to twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które są powodem ból i deformacje kości stopy. Silnie obciążony paluch często rotuje się ku środkowi. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko wysokie obcasy ale też obuwie z czubkiem. Paluch znajdują się wtedy w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega dużym obciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Jest kilka sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one położenie dużego palca. Stosuje się je jednak tylko na noc, dlatego ich skuteczność jest niska. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do prawidłowej pracy w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy ciągle postępują. Najlepszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.