Ksometologia medyczna – Technologia upiększania ciała

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy oraz na wycieczkę.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
25 września, 2019

Ksometologia medyczna – Technologia upiększania ciała

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia wiele interesujących zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale także kształtują figurę, likwidują tłuszcz, cellulit, niepotrzebne owłosienie i promują medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które dają co raz to ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Ponadto, innowacyjne techniki powodują, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obarczają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka korzystnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie usuwa nieczystości z uprzednio otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie zużywa kwasy w bezpiecznych stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj wymagają pracy specjalistycznych maszyn. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy starego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które stymulują organizm do włączenia procesów odnowy oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają wyjątkowy, dobry wpływ na stan skóry. Tego typu działania nadają skórze jędrność i elastyczność oraz powstrzymują proces starzenia.

W tym zakresie często wykorzystuje się także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także usuwają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zepsute komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki głównie przyciągają tych, którzy chcą pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, zwłaszcza z obszarów, które są odporne na ćwiczenia i wymagające diety. Nowoczesna technologia pozwoliła sporządzić metody, które powodują, że komórki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, ze względu na co o wiele prościej jest je odessać lub przenieść do wątroby, skąd zwykle wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego typu zabiegi z reguły mają też inne pozytywne efekty, na przykład: pobudzają do produkcji kolagenu lub wspomagają likwidowanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pozbyć się cellulitu, wygładzić blizny, zmarszczki albo rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych sposobów formowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie wykonanych rolek masuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu tkanki tłuszczowej w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki sile ultradźwięków. Istnieją także techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Z reguły te metody są mało inwazyjne i dają zauważalne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 45% tłuszczu, jednak nie powinny one zastępować ćwiczeń i właściwej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii używane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowocześniejsze i skuteczniejsze funkcje, dzięki postępowi i co raz bezpieczniejszemu działaniu. Gabinety kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które działają na odmienne obszary ciała i tak samo odmienne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która likwiduje nadmierne owłosienie z właściwie każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe zwalczają także problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, zabijając bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i tym samym ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów pobocznie oddziałuje na zwalnianie procesów starzenia. Istnieją także zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, stosują innowacyjne sposoby oraz technologie, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub za pomocą nici liftingujących – wprowadzanych w warstwy skóry, by unosiły i utrzymywały odpowiednie partie skóry.

http://depilacja-laserowa.torun.pl

Komentarze są wyłączone.