Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Zakładamy firmę – wybieramy formę opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Technologie ocieplania domu
31 sierpnia, 2019

Liposukcja laserowa

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, którego zadaniem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na podzieleniu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz szerszą popularnością wśród kobiet, choć nie przy każdym z zabiegów efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najważniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest zalecana dla osób, które pragną pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale też pozytywnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga minimalnego, praktycznie niewidocznego później nacięcia, aby można było wsunąć specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, żeby przeszły w stan płynny i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje wydalona w ciągu kilku dni.

Laserowa liposukcja ma też pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, choć ostatecznych efektów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oddzielenia tłuszczu od innych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie wskazany w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Nie ma też ryzyka uszkodzenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są wydalane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są widoczne w przeciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i właściwe jest by po skończeniu zabiegów zatroszczyć się o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe oraz jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, worków pod oczami albo tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i przebiega przy znieczuleniu punktowym. Minusem tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie skóry w miejscu, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest również po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie niechcianego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób ze średnim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tłuszczu, dla zachowania optymalnych efektów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, żeby uniknąć nawrotu odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.