Mezoterapia – nowoczesny zabieg kosmetyczny

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – najnowsze trendy
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Kosmetyki z aloesem
25 października, 2019

Mezoterapia – nowoczesny zabieg kosmetyczny

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i bujne włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla wielu z nas pielęgnacja jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są realnym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod poprawy kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyka. Sukces tej metody leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i kobietiom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i w zasadzie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybko się starzeje. Wstrzykiwane składniki redukują zmarszczki. Terapię można stosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy służy przede wszystkim biorewitalizacji i polega na uaktywniania kolagenu i elastyny. Od razu po terapii cera niestety nie jest zachęcająca i promiennie, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto taki okres przeczekać, aby móc zobaczyć zadziwiające efekty poprawy kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie techniki w podawaniu danych substancji: przy użyciu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych dawek specjalnych substancji, które mają w składzie, takie elementy jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca tego potrzebujące. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Funkcją mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku przeważnie jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla zatrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje sporo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie można spodziewać się po mezoterapii twarzy? Przede wszystkim nawilżenie i jędrność oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale również zapobiega powstawaniu nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość skomplikowanym procesem, na który składają się trzy etapy. Przytrafiają się sytuacje, gdy porost włosów zostaje zahamowany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Nachodzi również pytanie, w którym momencie wypadanie jest pod kontrolą, a w którym momencie należy zacząć się martwić czy nie jest to łysienie? Nie znajdziemy na to prostej. Teoretycznie utrata mniej niż 100 włosów dziennie jest sprawą normalną, a więc terapie stanu włosów, powinno się zacząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć to schorzenie? Metod leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie leczenia. Wykonanie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga wznowić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo trudny, co w rzeczywistości okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym krokiem jest staranne oczyszczenie skóry oraz nałożenie kremu znieczulającego zależnie czy pacjent, tego potrzebuje. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia mogą być lekko wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie uważają, że jest to zabieg niesympatyczny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z saun, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze zalecenia przedstawia lekarz kosmetolog na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był bezpieczny.

http://depilacja.torun.pl

Komentarze są wyłączone.