Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze
27 marca, 2017
Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
1 kwietnia, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co wybrać? Drogi depilator, podgrzany wosk czy laser?

Dzisiaj każda kobieta chce posiadać doskonałe ciało, koniecznie bez najmniejszego włoska! Przeważająca część z nas nie zamierza trwonić czasu na finansowanie kremów do usuwania włosów, z jakimi trzeba stać pod prysznicem kilkanaście minut. Golarka manualna, nieprzyjemny wosk, drogie urządzenia na potrzeby usuwania włosów w domu – powinny zdecydowanie odejść. Pojawił się już ich następca – laser diodowy, który może usunąć włosy nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele i to do końca życia. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia – to przeczytaj ów tekst.
Pozbywanie się włosów z nóg jest niezwykle nudne. Jest tego świadoma z całą pewnością każda z was. Wyrastające włoski są mocniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz ciężej o nich zapomnieć. Jeśli zamierzamy wykonać zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem w domu, to powinnyśmy bezwarunkowo wiedzieć jakim sposobem się do tego zabrać, bowiem możemy zrobić sobie krzywdę, a dokładniej nadwyrężyć skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie można zapomnieć o optymalnej pielęgnacji, ponieważ to esencja znakomicie gładkich nóg (bądź pozostałych partii ciała). Może najwyższy czas skorzystać z dobrodziejstwa innowacyjnych technologii i zdecydować się na laser? To efektywna metoda, jednak nie jest wcale taka łatwa. Należy zapisać się na parę kosztownych sesji, by kosmetolog usunęła wszystkie włosy raz na zawsze. Niezwykle ważne jest przygotowanie ciała do wspomnianego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo oraz atrakcyjną, ładną skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, ile maksymalnie czasu poświęcasz na pozbywanie się włosów z nóg czy pach? Jeżeli kupiłaś w markecie jednorazowe golarki to tracisz w każdy dzień aż 7 minut, co daje prawie 167 godzin każdego roku. Depilator automatyczny bądź bawełniane paski z woskiem jedynie pozornie są wydajne, gdyż trzeba ich używać co najmniej przez kilkadziesiąt minut co parę tygodni. Jakby było tego mało dochodzą kosztowne balsamy, kremy i następne kosmetyki, których celem jest opóźnić wyrastanie włosów czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest uciążliwa i właśnie dzięki niej możemy mieć w krótkim czasie problemy z wrastaniem włosków. A ponadto wcale nie jest aż tak tania. Analizując te wszystkie środki, możemy zdecydowanie oznajmić, iż epilacja laserowa jest najskuteczniejsza i niedroga. W Polsce renoma tego zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest wciąż wystarczająca. Bardzo dużo Pań dowiaduje się o owej ofercie w trakcie konsultacji i zapisów na inne zabiegi, np. rozgrzanym woskiem. Stąd nie chcą sprawdzić o co chodzi, bo krótko mówiąc nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. Poza tym o depilacji za pomocą lasera krąży kilkadziesiąt fałszywych opinii.

Czemu? Bo słowa „depilacja” i „epilacja” są traktowane jak wyrazy bliskoznaczne. Można to dostrzec chociażby po artykułach na wielu stronach internetowych, lub deklaracjach przeróżnych osób w komentarzach i na portalach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia i absolutnie nie polega tylko na tym, iż w pierwszym spośród tychże wyrazów nie ma magicznej literki „d”. W manualnej depilacji (m in. za pomocą plastrów z woskiem czy depilatorem mechanicznym) włosek jest usunięty, jednakże tylko na pozór. Pełna cebulka oraz brodawka odżywiająca włos pozostają nienaruszone. Dlatego depilację należy wielokrotnie powtarzać. Epilacja laserowa jest techniką trwałego pozbywania się owłosienia. Unicestwia włosek, cebulkę i tę brodawkę – a rezultatem jest brak szansy odbudowy włosa i jego odżywienia.

Jak działa laser?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką światła. W trakcie sesji przesyłany jest impuls. Melanina, a więc pigment znajdujący się w każdym włosku, absorbuje doprowadzane światło. Podczas pracy głowicy jest uwalniane ciepło, zaś włos razem z z macierzą i odżywiającą brodawką jest usuwany. Skuteczność lasera bazuje na tym, czy za jednym zamachem unicestwi poszczególne cebulki z meszkiem czy jedynie je osłabi. Kilkadziesiąt urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach albo salonach kosmetycznych wyłącznie hamuje proces wzrastania włosa. Stąd po pewnym czasie tworzą się nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie dyskomfortu jest kwestią indywidualną, jednakże ogólnie rzecz ujmując nie wolno na pewno potwierdzić, iż depilacja laserowa w ogóle nie boli. Podczas wypuszczania impulsu Pacjentki opowiadają o tym, iż wyczuwają lekkie ukłucia czy mrowienie. Najniższa bolesność jest wskazywana przedramionach oraz łydkach, zaś najgorsza w okolicach intymnych oraz pod pachami. Jest to jednakże doprawdy minimalny, nic nie znaczący ból, bo już na zawsze pozbywamy się owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Pojedynczy zabieg bez wątpienia nie przyniesie zadowalających efektów. Laser usuwa w czasie jednego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W części przypadków efekty zagwarantują cztery sesje depilacji laserowej. U około 20% Klientek konieczne są kuracje przypominające, bo zwyczajnie w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy wówczas mogą zacząć odrastać i trzeba zapisać się na kolejny zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Odcień włosków od dawna był niesłychanie ważny, a lasery zakupione w salonach kosmetycznych w ogóle nie umiały poradzić sobie z włoskami złotawymi, rudawymi lub szarymi. Złotawe owłosienie było właściwie najważniejszym z przeciwwskazań do depilacji z wykorzystaniem lasera, gdyż lasery diodowe miały problem z rozgraniczaniem włosa od skóry. Obecnie korzysta się głównie z urządzenia Palomar Vectus, który jest wyposażony w innowacyjne akcesorium do weryfikacji cebulek włosów z macierzą i brodawką i skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się możliwe epilowanie chociażby szczególnie jasnych włosów. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy w intensywnym kolorze – czarne, brązowe – i świetliste, np. rudawe oraz złote. Impuls świetlny jest dostrojony na potrzeby koloru włosów i odcienia skóry, żeby mówiąc w skrócie nie doszło do jakichkolwiek. oparzeń. Wskaźniki są zatem raz po raz bardzo skrupulatnie dobierane, żeby pacjentki czuły maksymalny komfort w czasie wizyty.

Kto absolutnie nie może wciąż korzystać z terapii depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Naturalnie Panie, które mają srebrzystobiałe włosy. Są one całkowicie pozbawione pigmentu, a terapia po prostu się nie uda.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi być wypielęgnowana, krótko mówiąc nie może być na niej najmniejszych obrażeń, ani suchych partii. Na parę dni przed sekwencją zabiegów należałoby poświęcić parę chwil na odpowiednią pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza bariera ochronna musi koniecznie być wolna od zanieczyszczeń (bez smarowideł wyszczuplających, samoopalacza etc.). Niezmiernie ważne jest też precyzyjne ogolenie skóry, ponieważ nie można epilować skóry podrażnionej. Dokładne ogolenie daje gwarancję wygodnego oraz jako tako bezbolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed zabiegiem każda pacjentka bezwzględnie powinna wyjaśnić wszelkie kwestie z kosmetologiem. Chodzi głównie o wyłączenie przeciwwskazań. Następnie dopasowywana jest głowica – o mniejszych gabarytach albo o większych gabarytach zależnie od wybranej partii ciała. Silniejszą stosuje się na dużych rejonach, m in. plecach. Mniejszą epiluje się twarz. Jedna i druga jest przykładana do ciała na tzw. „zakładkę”. Z boku prezentuje się ta czynność w ten sposób, iż jakaś lampa z koralowym promieniowaniem jest przystawiana na okrągło do ciała. Po terapii kosmetolog smaruje kosmetykiem kojącym cały obszar, na jakim zabieg był realizowany.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Natychmiast po wizycie i przez kilka następnych dni należy obowiązkowo pokrywać miejsca po epilacji z użyciem lasera kremami, które w swym składzie mają panthenol czy kolejne komponenty schładzające oraz kojące. Przez niemal tydzień nie wolno korzystać z peelingów złuszczających, należy zrezygnować całkowicie z kremów wysuszających, promieni słonecznych, basenu oraz sauny. W przypadku kiedy wytworzą się strupki, wcale nie można ich przerywać (ponieważ pojawią się wówczas blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Laser dermatologiczny Palomar Vectus jest przeznaczony do epilacji wszystkich części ciała. Mamy możliwość więc pozbyć się do końca życia włosów z nóg, stref intymnych, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To idealny zabieg dla Kobiet, które mają nadmierne owłosienie w obszarze twarzy czy na pośladkach oraz przeszkadza im to, przykładowo nad jeziorem.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Jest co najmniej kilka typów schorzeń, jakie są podstawowym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Zaliczają się do nich między innymi nienadzorowana cukrzyca, padaczka, choroby rakowate, bielactwo bądź aktywne choroby skóry. Kosmetolog mówiąc w skrócie nie zrealizuje wizyty, jeśli zażywamy leki z retinoidami czy wypijamy niektóre zioła. Zabieg musi koniecznie być przygotowany w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, bowiem wtedy można z nim skonsultować wszystkie problemy ujawniające się bezpośrednio po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Generalnie rzecz ujmując, terapii epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego można poddać się w dowolnym momencie. Musimy jednakże pamiętać, iż po wizycie absolutnie nie wolno w jakimkolwiek przypadku leżeć w pełnym słońcu, wędrować na basen bądź próbować kremów z alkoholem w składzie (bardzo podrażnia skórę). Pierwszy zabieg powinniśmy wykonać w najzimniejszych miesiącach, bo ostatni zabieg będzie miał miejsce gdzieś na wiosnę. Skończona kuracja trwa dość długo, bowiem następne wizyty muszą być wykonywane w prawidłowych odstępach czasowych. Zimny koniec roku zatem to idealny okres, aby zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, natomiast wiosna, aby uwidocznić ciało i pochwalić się gładką skórą.

Jeśli planujesz wiedzieć o wiele więcej kliknij w odsyłacz z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.