Nowoczesne sposoby usuwania nadmiernego owłosienia

Zabiegi usuwające cellulit Wyszczuplanie ciała Modelowanie sylwetki
Profesjonalne zabiegi usuwające miejscową tkankę tłuszczową
18 marca, 2017
Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
21 marca, 2017

Nowoczesne sposoby usuwania nadmiernego owłosienia

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na zredukowanie zbytecznego owłosienia

Maszynki oraz balsamy do golenia, kosmetyki spowalniające wyrastanie włosów, depilacja za pomocą plastrów – to chyba najprostsze zwyczaje usuwania niepożądanego owłosienia. Czy są one wydajne? Z pewnością sprawdzają się na kilka albo kilkanaście dni, lecz po tym czasie operację powinno się powtórzyć. I to oczywiście jest kluczowy argument odnalezienia depilacji laserowej – inaczej zabiegu usunięcia owłosienia na całe życie. W sumie nie jest to koncept nowy, bowiem jakiś czas temu mnóstwo osób umawiało się na terapię z użyciem Light Sheer Duet. Dziś najnowocześniejszym i najsilniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa włosy nawet z obszernych partii ciała. Wynalazcy, którzy stworzyli, a następnie wprowadzili do obiegu oba urządzenia, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę światła. Takie rozwiązanie zagwarantowało zwiększenie wydajności kuracji, ograniczenie czasu jego wykonywania i pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem oraz mamy możliwość ją z powodzeniem stosować do okolic intymnych, skóry wyjątkowo delikatnej czy oliwkowej. Mogą po niego sięgnąć osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują alergicznie na kremy do depilacji albo posiadają drobne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który odebrał dużo świetnych nagród. Co ważne, absolutnie nie powoduje zbędnych efektów ubocznych.

Przeważnie trzeba od 3 do 5 wizyt, aby definitywnie usunąć wszelkie włosy. W przypadku kiedy określimy jedną lub więcej partii, m in. brzuch oraz bikini jednocześnie, wówczas kosmetyczka może to zrealizować podczas jednej wizyty. W sumie ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia oraz momentu, na którym znajduje się meszek. Pierwszy zabieg redukuje włosy najbardziej rozpoznawalne, najsilniejsze, które są w późnej fazie rozwoju. Nie wszystkie najzwyczajniej w świecie wyrastają za jednym razem, z tego względu laser niszczy blisko 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy epilacja laserowa na 100% gwarantuje znakomite efekty?

Z całą pewnością są one znacznie lepsze niżeli w przypadku depilacji klasycznymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w czasie życia potrafią dać się zauważyć jedynie indywidualne włosy (m in. w wyniku w okresie przekwitania). Kobiety, jakie zdecydowały się na ów zabieg oraz zamieszczają swoje opinie na stronach tematycznych w 99% są szczęśliwe z efektów. Szczególnie, że jest to znakomita metoda na wrastające włosy. A dokładniej? Poważnym efektem pospiesznych depilacji lub zwyczajnie predyspozycji są niewielkie ranki na skórze, zaczerwienione grudki lub krostki. Mogą też uwidocznić się stany zapalne, a wtedy wizytacja u specjalisty jest niekiedy niezbędna. Włosy wcale nie mogą przebić się przez skórę i pozostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna zbierać się ropa, zaś wówczas powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą alternatywą, ażeby poradzić sobie z tym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przykłada do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest dokonanie oceny włosków oraz przystosowanie mocy wiązki laserowej. Lasery starszej generacji absolutnie nie mają takiej opcji, z tego względu przed wizytą trzeba ustalić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Nowoczesny skaner analizuje wiele paramentów równolegle, m.in. kolor i zwartość włosków. Bynajmniej nie musimy się martwić, iż urządzenie będzie wywoływało ból bądź wystąpią oparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako największy plus trzeba uznać zaoszczędzony czas, bowiem absolutnie nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie tak, jak wykonywaliśmy to przez cały ten czas. Nie należy także fundować sobie dodatkowych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia do domu, fatygować się z nagrzewaniem wosku oraz bólem. Klientki wybierają epilację z powodów całkowicie funkcjonalnych. Mają możliwość naturalnie wyruszyć na plażę w bikini, w ogóle nie muszą wstydzić się rzadkich wystających włosków ani krosteczek. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Wielkim walorem dla kobiet depilujących bikini jest opcja znieczulenia tego szczególnie wrażliwego miejsca. Schładzający żel redukuje siłę odczuwania sukcesywnych impulsów emitowanych przez laser. Do kolejnych walorów trzeba zakwalifikować brak efektów ubocznych po sesji (trzeba jednak zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj bardzo drogie, zatem warto przejrzeć miejscowe oferty i zweryfikować czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawostki

W czasie trzeciej zabiegu laserem leczniczym Palomar Vectus można usunąć prawie 90% włosków

Z wykorzystaniem Palomar Vectus możemy niszczyć włosy nawet na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został opracowany laser aleksandrytowy, dzięki któremu można było minimalizować zbędne owłosienie

Możemy rozróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych dziś na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli wzbudziła Twoją ciekawość depilacja, wejdź w link i przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

Komentarze są wyłączone.