Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia stomatologiczna
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – kamień czy kostka
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozkwitu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest praktycznie od razu podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które eliminują przebarwienia i poprawiają kształt i wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet zadowolony już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie istnieje możliwość poznania efektu działań stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz oddziaływanie zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej DSD można zastosować mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian albo skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym i według stomatologów najlepszym wśród protez, pełen przebieg leczenia trwał parę miesięcy, bo aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał połączyć się z kością, co zabierze trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant dentystyczny całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, kiedy stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą u stomatologa

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze rezultaty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a do tego usuwa do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest całkiem komfortowy i nie zajmuje dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez trudu regulować siłę światła i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić też przy użyciu protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które aplikuje się od razu na zęby. Licówkami da się schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako sposób korekty niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Dentysta Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.