Poduszki ortopedyczne – jak spać

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Szkoła pływania dla niemowląt Toruń
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Zdecydowanie zbyt wielu ludzi lekceważy przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Skoro sen sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy dla niego tacy oschli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, na który powinno się zwrócić choć trochę uwagi. Ten element musi być dokładnie dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest niezbędna tylko osobom schorowanym, martwiącym się o problemy z kręgosłupem, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej odpowiednie dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zaszkodzić. Dobrze jest zwrócić uwagę na miejsce zakupu. najbardziej niestosowną opcją są zwykłe sklepy meblowe, tutaj poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy rehabilitacyjne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i produkcją. Mają oni największą wiedzę odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Ważne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne usytuowanie głowy. Najbardziej odpowiednia powinna być taka, która będzie miała kształt wałka.

Spanie na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna znaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co umożliwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Jednak podczas wyboru nie możemy zwracać uwagi jedynie na pozycję spania. Ważna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta da się zaciągnąć nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko mało znacząca nazwa określająca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej najlepsze są te, które posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, bywa tak, że jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być odpowiednio dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (zbędne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Dobrze jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, zwiększa komfort snu, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do spania, można też wyposażyć się w specjalną do siedzenia, która między innymi zapewni nam wygodę, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą specjalisty z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dobrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki dziecka, jeśli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie głowy może zredukować ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka określana, jako ortopedyczna spełnia jej funkcję. wysoka cena jest powiązana się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne jak spać

Komentarze są wyłączone.