Przegląd technik depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg wyszczuplający
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
28 października, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się ponownie za szybko oraz skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i aktualnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki wciąż rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku metodom. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem trzeba powtarzać, dlatego że laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego i tym sposobem niszczy mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika usuwa włosy pojedynczo. Średnio włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosów, które mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła prąd zmienny o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do usuwania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji także może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które zniszczą wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje na równi minimalne natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej technice wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.