Skuteczne leczenie nadpotliwości

Pranie ekstrakcyjne skuteczna metoda na czyszczenie tapicerki i dywanów
21 lutego, 2017
Kruszywa Warszawa - Kruszywa drogowe Warszawa - Kruszywa budowlane Warszawa - Tłuczeń Warszawa - Kruszywa w dobrej cenie - Sprzedaż kruszywa Warszawa - Transport kruszywa Warszawa
Rodzaje kruszywa i ich zastosowanie
3 marca, 2017

Skuteczne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Nadmierne pocenie się – czym właściwie jest?

Wydzielanie potu jest efektem w pełni normalnym. Za jego sprawą wydzielamy trujące substancje ustroju i dopasowujemy ciepłotę ciała (przykładowo podczas słonecznych dni). Ludzkie ciało posiada do 3 milionów gruczołów, jakie generują pot. Zaś jeżeli jest go nadmiernie dużo? Doznajemy, że cieknie nam po dłoniach przez 24 godziny na dobę? Wówczas możemy narzekać na tzw. nadpotliwość, która nie jest bodaj prostym kłopotem kosmetycznym, lecz także chorobą. A jak popularnie wiadomo – choroby powinno się uleczać z paru względów. Fundamentalnym z nich jest niewątpliwie dyskomfort, doświadczany najczęściej w otoczeniu pozostałych ludzi. Zasadniczo wyznacznikami niezdrowego produkowania potu są czynniki będące objawami poważnych chorób i fizjologiczne. W przypadku objawowych mamy kontakt z określonymi odchyleniami, które aktualnie mają miejsce w naszym organizmie, m in. z hormonalnymi (niedoczynność tarczycy), neurologicznymi (np. neuropatie), chorobowymi (m in. ostrymi infekcjami). Nadmierne wydzielanie potu wcale nie musi dotyczyć pojedynczej partii ciała, m in. twarzy. Jeśli chodzi o normalne pocenie się, to jako istotne czynniki wyliczyć można choćby stres, lęk czy wysiłek fizyczny. Mamy na nie choćby umiarkowany wpływ.

W jaki sposób rozpoznaje się nadpotliwość?

Jeżeli zależy nam na tym, by szczegółowo wiedzieć czy chorujemy na nadmierne wytwarzanie potu, musimy zgłosić ten fakt lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. To on zrealizuje z nami specjalny wywiad, rozważy rozpiętość „zjawiska” oraz poinformuje nas o przeciwwskazaniach do usuwania dolegliwości. Nade wszystko przepisze nowe badania, m in. test Minora. Wygląda on w taki oto sposób: partie, w jakich ma możliwość występować nadmierna potliwość, są nasmarowane jodyną oraz pokryte mączką ziemniaczaną. Mocne zabarwienie podsuwa istnienie dolegliwości. Inną rzeczą jest jej terapia przy użyciu specjalistycznych metod. Niewątpliwie nie chodzi tutaj o zanurzanie stóp przez pół godziny w preparacie z szałwią czy o masową zamianę odzieży. Są to pospolite recepty, jednakże zwykle mało wydajne.

Metody leczenia nadpotliwości

Do terapii nieagresywnych należą jontoforeza, iniekcje z botuliny. oraz terapia za pośrednictwem lasera. Jeżeli umówimy się do kosmetyczki na dwa pierwsze, wtedy rezultat łagodzenia dolegliwości utrzymuje się plus minus kilka miesięcy. Jonoforeza opiera się w skrócie na niszczeniu kanałów jonowych z wykorzystaniem prądu oraz materiałów cholinergicznych, natomiast toksyna botulinowa prowadzi do „paraliżu” nerwów (w postaci odwracalnej), które uzupełniają pojedyncze części naszego ciała w pot. Najatrakcyjniejszą spośród dróg jest leczenie nadpotliwości laserem, bo w niezawodny i bezbolesny sposób poprawia procesy produkowania potu. System Accent Ultra bazuje ogólnie rzecz ujmując na wykorzystaniu specjalistycznych głowic, jakie transmitują fale infraczerwone. Dokłada się je do wybranych partii sylwetki, w jakich uprzednio stwierdzono nadmierną potliwość. Jednorazowy zabieg trwa przeciętnie od kilku do kilku nastu minut, a w jego czasie nie wyczuwa się żadnego bólu, pieczenia, rwania itp. Mamy szansę się bez problemu rozluźnić. Co istotne – wiązka lasera nie pozostawia śladów, niedoskonałości i nie niszczy okalających tkanek.

Laserowe leczenie nadpotliwości – przeciwwskazania

Nie każdy ma możliwość poddać się zabiegom laserowego uleczania nadpotliwości. Do decydujących zastrzeżeń kwalifikuje się mocna opalenizna, laktacja, czerniak złośliwy, opryszczka, pompa insulinowa, wrażliwość na promieniowanie, epilepsja lub cukrzyca. Właściwie którąkolwiek chorobę powinniśmy od razu skonsultować z lekarzem ze specjalizacją ogólną, natomiast dopiero wówczas kosmetologiem. Powinniśmy wiedzieć o tym, że na 3 tygodnie przed zabiegiem (skoro specjalista się zgodzi) wypada przerwać pić zioła bądź przyjmować je w postaci pastylek. Chodzi tutaj o wszelkie słynne zioła, np. odchudzające, oczyszczające lub pobudzające. Analogiczna zasada dotyczy medykamentów, np. leków homeopatycznych, leków przeciwbakteryjnych, przeciwpasożytniczych, wskazanych środków uspokajających czy szczepionek. Pół roku musimy poczekać od odsunięcia specyfików, jakie mają w swojej kompozycji pochodne witaminy A. Dopiero po owym okresie możemy iść na zabieg usuwający nadpotliwość. Niestety nie powinniśmy także używać poniektórych kosmetyków, np. kosmetyków z kwasami AHA i BHA, leków przeciwbakteryjnych lub dezodorantów. Przed zabiegiem w żadnym przypadku nie możemy popijać żadnego napojów wyskokowych. Jeśli wypijemy chociaż kieliszek białego wina, musimy go sobie odpuścić na 24 godziny. Dlaczego istnieje aż tak dużo zastrzeżeń? Laser to skoncentrowane światło, które ma szansę oparzyć skórę. Krócej mówiąc: światło padające jedynie na wybrany obszar (znacznie zatrzymuje się jego rozpraszanie). Jeśli nasza skóra pod naciskiem konkretnych wyznaczników będzie na nie o wiele bardziej podatna, w takiej sytuacji potrafi dojść do groźnych konsekwencji. Na przykład retinoidy wchodzą najzwyczajniej w świecie z laserem w interakcje, które są powodem oparzeń. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w owy link – Leczenie nadpotliwości

Komentarze są wyłączone.