Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
28 marca, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Sprawy rozwodowe, karne, finansowe – kiedy jest potrzebna pomoc adwokata?
2 kwietnia, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja woskiem? Jak zaprezentowały się oba sposoby w pojedynku?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest generalnie znany, włoski musimy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, ale to trwa zazwyczaj kilka dni. Czasami u wybranych Klientek w zasadzie nie trzeba tyle zwlekać, a włoski zaczynają szybko rosnąć już po pierwszym dniu. Metoda jest niesamowicie wygodna, choć przeciwwskazaniem jest na przykład posiadanie zbyt kruchych naczynek krwionośnych, których nie można drażnić rozgrzanym woskiem. Potrafią powstawać potem rozognione, okazałe plamy i w konsekwencji kolejne „pajączki”. Kosmetolog osadza podgrzany wosk na wybrane części ciała, zaś później przykłada uprzednio przygotowane plastry bądź długie kawałki materiału. Mocnym ruchem ręki zrywa je wraz z włoskami. Metoda jest dla wrażliwych Pań wyjątkowo przykra. Bolesność jest uzależniona tylko od progu bólu, który nie jest taki sam u każdego z nas. Nasza bariera ochronna po zabiegu za pomocą wosku jest zaczerwieniona wyłącznie niewiele, jednakże proponuje się przez co najmniej kilka dni rezygnować z ciepłych i długich kąpieli oraz peelingów w obszarach, w jakich przeprowadzono epilację.
Dobrze jest bez wątpienia zobrazować zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a raczej epilacji – musimy przygotować się 24 godziny wcześniej. Pamiętajmy, by odpowiednio zgolić nogi zwykłą jednorazową golarką. Absolutnie nie musimy „hodować” włosków przez co najmniej parę dni, a taka możliwość jest dużym udogodnieniem w trakcie depilacji. Sam zabieg następuje w ciągu 20 minut, ale wcześniej musimy wypełnić ankietę informacyjną bądź omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest na przykład branie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która szybko podrażnia komórki skóry. Absolutnie nie wolno też zażywać kąpieli słonecznych na 2 tygodnie przed oraz po zabiegu. Niezwykle istotne jest też to, by nie wykonywać peelingów partii ciała, które będą poddane depilacji laserowej na 7 dni przed oraz po wizycie. Ogólnie rzecz ujmując nie możemy ponadto odkrywać ciała na promienie słońca w czasie serii zabiegów, zatem jesień oraz zima są świetnym okresem. Kobietom w ciąży trwałe usuwanie owłosienia się też odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem bladawego ołówka zaznacza na skórze wszelkie przebarwienia, piegi oraz znamiona, ponieważ laser porównuje ciemniejsze rejony skóry.
Z tego względu zabieg depilacji laserowej jest niezmiernie skuteczny jeśli chodzi o włoski grube oraz o intensywnym zabarwieniu – najłatwiej mamy możliwość je usunąć. W gabinetach, w jakich wykonuje się zabiegi z medycyny estetycznej, zabieg trwałego usuwania owłosienia przy użyciu lasera za każdym razem robią eksperci. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach na potrzeby partii ciała, do jakich ciężko dotrzeć, typu pachy, okolice bikini oraz o większym zakresie pracy, którą mamy szansę w mgnieniu oka zredukować owłosienie na całych nogach. Laser na kilka sekund „ciągnie” naszą skórę, niszczy poszczególne cebulki włosków i przerzuca się na inny rejon skóry. Jeśli chodzi o różną grubość włoska, miarę melaniny albo miarę owłosienia, krótko mówiąc nie można dobrze przepowiedzieć, jaki osiągniemy efekt po jednej konsultacji. Średnio eliminowanych jest około 30% włosów.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Klientki, które przez przypadek mają do czynienia z redukowaniem owłosienia ocieplonym woskiem, zdecydowanie powinny to przeczytać. Do sesji powinniśmy bezwzględnie „wyhodować” włosy oraz to jest przypuszczalnie najbardziej kłopotliwe. Co więcej te Kobiety, które nigdy nie były na takim zabiegu w salonie, mogą się spodziewać, iż depilacja woskiem wcale nie należy do najmilszych – to bolesna technika. Wszystko jednakże jest uzależnione od sprawności robienia zabiegu oraz doświadczenia kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog realizujący depilację za pomocą plastrów wykona to szybciutko oraz bezbłędnie, bynajmniej nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. W pierwszej kolejności smaruje proporcjonalnie podgrzany wosk, i po kilku chwilach przykłada specjalne plastry oraz zdecydowanym ruchem wyciąga włoski. Ogólnie podczas wizyty można odczuć wyłącznie oderwanie pierwszego plastra, gdyż to ono jest przeważnie najdotkliwsze.
Nogi są od razu jedwabiście gładkie – to z pewnością zabieg dla Pań, które oczekują doraźnego wyniku. Cała technika trwa około 20 minut, a aksamitność trwa przez niemal 14 dni. Włoski, które później rosną, są o wiele cieńsze i mają jaśniejsze zabarwienie. Ponadto nie ma żadnych skutków ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed zabiegiem powinniśmy wypełnić drobiazgową ankietę, jaką dalej ocenia się z kosmetologiem. Ekspert odpowie na wszelakie pytania również w czasie usuwania owłosienia. Nie musimy kompletnie martwić się o ból, może wyłącznie nieznacznie szczypać zasysana przez większą głowicę skóra. Zwłaszcza w delikatnych obszarach można mieć poczucie dyskomfortu, na przykład w strefach intymnych. W czasie sesji musimy przygotować się na to, iż będzie odczuwalny lekki zapach wypalanych cebulek włosów. Zabieg jest szybki oraz nawet komfortowy. Kosmetolog powiadamia Klientki, że zdjęta zostanie wyłącznie część cebulek. Jest to zależne od fazy rozwoju włosa – kolejne muszą dopiero dojrzeć, ażeby wolno było je wykluczyć laserem. Przez kilka dni włosy będą się kruszyć, między innymi kiedy będziemy wycierać skórę po kąpieli. Nowe włoski będą cieńsze i będą również dużo wolniej „kiełkowały”. Wystarczy będzie określić rejony, w jakich będzie ich dużo mniej. Skóra po wizycie będzie z pewnością zaróżowiona i w takim okresie trzeba próbować pantenolu. Jednokrotny zabieg nie ma za bardzo sensu, wyłącznie kompletny pakiet może wyeliminować włosy zupełnie (oraz nigdy nie odrosną).
Streszczając: w przypadku kiedy planujemy zdecydować się jedynie na jeden zabieg, można wybrać depilację ocieplonym woskiem (jednakże po krótkim okresie włosy będą wzrastały takie same). A w przypadku kiedy ktoś zamierza zredukować owłosienie dokładnie, dobrze jest zainwestować w serię wizyt depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Jeśli zamierzasz wiedzieć więcej, wejdź w link z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.