Pompa ciepła Pompa grzewcza Pompy ciepła Toruń Pompa ciepła cena
Pompy ciepła – tanie ogrzewanie
12 listopada, 2016
Pyloxim - Power Si - Suplementy diety - Sklep internetowy z naturalnymi suplementami diety
Pyloxim i Power Si – sposób na niedobory witamin
26 listopada, 2016

Zabiegi regeneracji włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Czy wiesz, czego potrzebują Twoje włosy?

Krótkie, średnie, do pasa, lokowane, proste, blond, jasnobrązowe, hebanowe… tyle ile typów włosów, tyle środków na ich skuteczną pielęgnację. Możemy poprowadzić odbudowę w domowym zaciszu albo udać się do salonu. Jeśli śnimy o wspaniałych, błyszczących, gęstych, mocnych włosach, powinnyśmy raczej iść do znanego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Dopiero w trakcie konsultacji z doświadczonym fryzjerem otrzymamy informacje: jakiego tak naprawdę typu są nasze włosy, czego potrzebują i jaki zabieg byłby dla nich najwłaściwszy. Codzienne mycie szamponem oraz kładzenie odżywki często nie gwarantuje planowanych rezultatów. Taka sytuacja ma miejsce, bowiem przy ich wyborze kierujemy się przede wszystkim pozycją i uznaniem firmy, modą np. na olejki do włosów, natomiast nie prawdziwymi „prośbami” naszych włosów. Zawodowiec tymczasem określi w jednej chwili to, czego my na pierwszy rzut oka nie spostrzegłyśmy.

Główne przyczyny zniszczonych włosów

Do najpowszechniejszych czynników naruszających budowę włosa należą: nieodpowiednia dieta, czynniki pogodowe, zniszczenia mechaniczne (np. przy czesaniu), nieprawidłowa pielęgnacja oraz niefachowa stylizacja (m in. prostownicą do włosów). Pochłanianie znacznej ilości łakoci, precli, chrupków ziemniaczanych oraz pozostałych słonych przekąsek, brak zapewnienia organizmowi niezastąpionych mikro- i makroelementów prowadzi do poważnego osłabienia włosa od samej jego cebulki. Właściwie nie pobiera ona tych komponentów, jakie powinna, stąd prawidłowy wzrost i mocna budowa są niemożliwe do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne nierzadko odwadniają włosy, obciążają je oraz powodują podrażnienie skóry na głowie, w okolicach szyi i twarzy. Jeżeli zdecydowałyśmy się na domowe metody, pamiętajmy o korzystaniu tylko naturalnych preparatów, które w ogóle nie posiadają w swojej zawartości parabenów, silikonów bądź konserwantów, np. olejków (kokosowy, oliwa z oliwek, arganowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej czy wywarów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Rekonstrukcja zniszczonych włosów u fryzjera

Rekonstrukcja włosów u fryzjera przynosi szybkie rezultaty. Aby się one utrzymały wystarczy dodatkowo odbudowywać je w domu preparatami z salonu. Na ów pomysł wpadli Izabela i Marcin Górny wdrażając nowoczesne systemy odbudowy włosów zintegrowane z terapią domową: Olaplex, TrueKeratin oraz ColorHlex.

Terapia Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – dobiera się go do wybranego wyrobu barwiącego. Reperuje uszkodzone bądź rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Ochrania je przed dalszymi uszkodzeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – utrwala wiązania siarczkowe, przyspiesza działanie Multipliera. Dzięki niemu połączone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest środkiem do używania w domu i zapewnia odnowę włosów, zachowanie ich w właściwym stanie pomiędzy zabiegami, a także realizuje umacnianie połączeń siarczkowych.

Terapia ColorpHlex

Z kolei system ColorpHlex ochrania konstrukcję włosów, sprawia, że są mocniejsze podczas zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy zmęczone, pokruszone zostają ekspresowo zregenerowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej recepturze zastosowano cząstkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w mgnieniu oka wnika do środka włosa i wzbogaca efekty koloryzowania lub rozjaśniania. Czesanie staje się dużo łatwiejsze, włosy świetliste i przyjemne w dotyku. Do stosowania w domu poświęcony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka i Leave in spray (posiadają w swoim składzie ekstrakt ze słonecznika).

System TrueKeratin

System TrueKeratin jest za to świetnym zabiegiem nie tylko na odbudowanie włosów, lecz również ich zdrowe rozprostowanie. Terapia opiera się na innowacyjnej recepturze keratynowej bez pomocniczych środków chemicznych. Mogą po niego zdecydowanie sięgnąć posiadaczki loczków, fali oraz włosów mocno zmęczonych chemią. Keratyna wnika głęboko do środka włosów oraz zapewnia im połysk, zdrowie oraz niesamowitą miękkość. W przeciwieństwie do innych terapii, TrueKeratin nadaje się do włosów, które wcześniej były rozjaśniane, „prasowane” albo poddawane innym zabiegom. Włosy cały czas są elastyczne, bujne, lekkie nawet przez 4 miesiące. W każdej chwili można jednak zmyć tę terapię.

Jak długo utrzyma się efekt terapii?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są konkretnie nasze włosy. Na oszałamiające efekty możemy liczyć wtedy, gdy są niewątpliwie poważnie zniszczone albo połamane. Warto w domowym zaciszu korzystać z delikatnych szamponów, ażeby zbyt szybko nie zmyły się cenne substancje. Trzeba rezygnować z tych, które zawierają SLS/SLES. Warto nadmienić, że to właśnie fryzjer powinien dopasować nam właściwą terapię, np. ultradźwiękową, z użyciem podczerwieni albo saunę. Włosy po terapii powinny być mocno nawilżone, lekkie, miękkie, błyszczące, łatwo układające się i „sypkie” (a nie „zlepione”).

Jeśli zainteresowała Cię oferta Salonu Górny Hair Studio kliknij w link – Salon fryzjerski w Toruniu

Komentarze są wyłączone.