Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na usunięcie zbytecznego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i balsamy do golenia, balsamy opóźniające rośnięcie włosków, depilacja IPL – to najprawdopodobniej najczęstsze sposoby redukowania niepotrzebnego owłosienia. Czy są one efektywne? Na pewno sprawdzają się na kilka bądź kilkanaście dni, lecz po tym czasie operację należy powtórzyć. I to naturalnie jest fundamentalny argument wynalezienia depilacji laserowej – mianowicie zabiegu usunięcia owłosienia na całe życie. Bynajmniej nie jest to projekt nowy, gdyż niedawno sporo osób umawiało się na terapię z zastosowaniem Light Sheer Duet. Dzisiaj najnowszym i najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo szybciej usuwa włosy nawet z obszernych partii ciała. Badacze, którzy opracowali, a następnie wprowadzili do obiegu oba urządzenia, w drugim przypadku zamontowali bardziej jednolitą wiązkę światła. Takie rozwiązanie zagwarantowało podniesienie wydajności terapii, skrócenie czasu jego wykonywania oraz zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem i mamy możliwość ją z dobrym skutkiem stosować do okolic intymnych, skóry niezwykle delikatnej lub oliwkowej. Mają szansę po niego sięgnąć osoby, które mają przebarwienia skóry, reagują bardzo źle na balsamy do depilacji bądź mają drobne naczynka włosowate. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który odebrał mnóstwo wspaniałych nagród. Co nie mniej znaczące, nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych.

Zazwyczaj potrzeba od 3 do 5 wizyt, by definitywnie usunąć wszystkie włosy. W przypadku kiedy wyselekcjonujemy kilka partii, np. plecy i bikini za jednym razem, wtedy kosmetyczka jest w stanie to wykonać podczas jednej wizyty. Właściwie ilość zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia i momentu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włoski najbardziej widoczne, najciemniejsze, które są w późnej fazie rozwoju. Nie wszystkie po prostu wzrastają za jednym razem, z tego względu laser niszczy orientacyjnie 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy depilacja laserowa na 100% gwarantuje dobre efekty?

Z pewnością są one dużo lepsze aniżeli w przypadku depilacji klasycznymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w czasie życia mogą wystąpić jedynie sporadyczne włoski (m in. w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Kobiety, które zdecydowały się na ów zabieg i zamieszczają swoje uwagi na blogach w 99% są zadowolone z efektów. Zwłaszcza, że jest to znakomita metoda na wrastające włosy. A konkretnie? Zgubnym rezultatem nierozważnych depilacji bądź po prostu podatności są nieduże ranki na skórze, czerwone grudki lub krosty. Mogą też wystąpić stany zapalne, a wówczas konsultacja u medyka jest niekiedy konieczna. Włoski wcale nie mogą wybić się przez skórę i zostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna skupiać się ropa, a wtedy powstają blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną opcją, by poradzić sobie z takim kłopotem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka przystawia do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest dokonanie analizy włosków i dobranie mocy wiązki światła. Lasery starszej generacji w ogóle nie mają takiej możliwości, z tego względu przed wizytą warto ustalić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Inteligentny skaner sprawdza parę paramentów za jednym razem, m.in. kolor i zwartość włosów. W zasadzie nie musimy się zadręczać, że urządzenie będzie zadawało ból bądź wystąpią poparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy plus musimy uznać zaoszczędzony czas, ponieważ w ogóle nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą tak, jak robiliśmy to przez cały ten czas. Nie musimy również skupywać nowych golarek, inwestować w drogie urządzenia używane w domach, fatygować się z nagrzewaniem wosku oraz bólem. Klientki wolą epilację ze względów czysto ekonomicznych. Są w stanie zwyczajnie powędrować na plażę w kostiumie, w ogóle nie muszą wstydzić się sporadycznych stojących włosków ani krost. Możemy cieszyć się aksamitną skórą! Ogromnym atutem dla Pań depilujących okolice intymne jest opcja znieczulenia tego niezwykle delikatnego miejsca. Schładzający żel minimalizuje moc odczuwania następujących impulsów przekazywanych przez laser. Do kolejnych plusów można zakwalifikować brak powikłań po terapii (dobrze jest jednak zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle nadzwyczaj kosztowne, zatem warto zobaczyć lokalne propozycje i sprawdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawostki

W czasie trzeciej zabiegu laserem terapeutycznym Palomar Vectus mamy możliwość uwolnić się od blisko 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus mamy możliwość niszczyć włoski nawet na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku powstał laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było redukować niepożądane owłosienie

Możemy wyodrębnić cztery modele laserów, wykorzystywanych dzisiaj do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię trwała depilacja, wejdź w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.