Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia twarzowo szczękowa – zabiegi w klinice stomatologii estetycznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego
2 września, 2020
Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Najnowsza rekuperacja i klimatyzacja

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na niezłe samopoczucie, ale również na wydajność. Dobra jakość powietrza I komfortowa temperatura, stanowią podstawę naszej wygody i dodatnio oddziałują na motywację i chęć działania. Aby zagwarantować sobie komfortowe warunki o każdej porze roku zazwyczaj decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej kontroluje temperaturę wewnątrz pomieszczeń przynosząc nam chłód podczas lata. Jedynym minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, jakie już mamy i nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii doskonale radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i dlaczego dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, żeby zdobyć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zachowanie najlepszej temperatury wewnątrz mieszkania zwłaszcza latem, kiedy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na ustawienie idealnej temperatury wewnątrz pomieszczeń, przynosząc wychłodzenie i cieplny komfort bez względu na to, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania polega na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W mieszkaniach i domach przeważnie stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie chłodzenie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy niszczące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator przydaje się tylko w czasie lata. Wiele klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście zimowego ogrzewania czy innych systemów grzewczych, ale spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę wewnątrz oddziałuje wiele czynników, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń pochodzą ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wynosi powietrze ciepłe i zbiera z zewnątrz zimne. Dla unormowania temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba ocieplić, do czego pobierana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa napływające chłodne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Taką metodą redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator ma specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory i tą metodą filtrują powietrze wpływające do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna technika na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze zapotrzebowanie na ogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Daje nam energooszczędność i ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz pomieszczeń jest zestawienie obu tych systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę zysków z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji posiada wiele widocznych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort wewnątrz domu i dopływ czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy powstawanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza sprawia, że da się odizolować się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma też dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wskazane zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że warto zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Serwis klimatyzacji Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.