Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne

Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki
15 grudnia, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych – basen czeka!
5 stycznia, 2018

Ostatnie lata to ciągły rozrost idei konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, nieustannie poszukują nowych produktów i łakną mieć coraz więcej. Nic nie świadczy o tym, żeby ta tendencja się odwróciła. Nabywanie luksusowych wyrobów to także, lecz pozostają przecież oprócz nich kosmetyki, produkty spożywcze – w skrócie – to, co jest nam nieodzowne do życia. Gros ludzi nie zatrzymuje się zbytnio i dzięki temu, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Zbawieniem może być sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Sami znamy pewnie niemało wzorcowych jednostek, nie mających w ogóle wolnego czasu. Zakupów dokonują w supermarkecie co 14 dni, aby oszczędzić sobie stałego chodzenia po potrzebne artykuły. Obecnie niektóre sklepy poszły krok naprzód i świadczą takim osobom dostarczenie zakupów do miejsca zamieszkania.

Przeanalizowana już sfera dotyczy zwłaszcza osób zarobionych, tkwiących do późna w miejscu pracy. Nie pałają oni entuzjazmem, gdy powinni udać się na świąteczny shoping. To właśnie oni ochoczo czerpią garściami z korzyści jakie daje sklep internetowy oraz hurtowo nabywają prezenty dla rodziny i przyjaciół. Tym samym – stają się oni naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – bardzo szeroką.

Wiemy zatem jaki pierwszoplanowy powód zorganizowania e-sklepu, tym razem musimy namyślić się jak nasz sklep ma wyglądać. Nie ma sensu próbować osiągnąć niemożliwego. Jeżeli sklep internetowy ma Wam dać konkretne korzyści, w takiej sytuacji rozpoczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Rozważenie silnych i słabych stron, szans i pułapek to całkowita podstawa. Dotyczy to zarówno Waszego sklepu internetowego, jak również konkurencji. Należy przeanalizować jakie parametry generują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

W tym momencie koniecznie będzie wybranie grupy , do której chcemy trafić. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Założony przez nas sklep online możemy skierować do Odbiorcy niedzielnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości typów produktów, lecz też przykładowo przyciągać do sklepu internetowego po pierwsze Panie, z powodu licznej oferty kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Dokładnie sprawdźcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Być może trzeba będzie skupić się na nieco mniejszym terenie – np. województwie.

Nie wolno zapominać, iż stworzenie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, przymusowo musimy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli Twoja firma już działa, musisz tylko dokonać zmiany w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

Następna analizowana składowa tyczy się produktów. Gdy już zdecydujemy się czy zaoferujemy coś wyspecjalizowanego, z mniej popularnej branży, czy też produkty powszechne, wytwarzane na ogromną skalę, skupiamy się na sumiennym dobraniu dostawcy. Odpowiedzialność, terminowość i bycie godnym zaufania, to być grupa cech, na jaką musimy spojrzeć przy kontraktowaniu. Jest oczywistym, że na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się przełożenie jakości na koszta. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Masz już dostawcę? Zbliżamy się do momentu, kiedy należy dopracować opisy towarów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne

Zanurzamy się w tym momencie w obszar promowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Gdy chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to wtedy musimy postawić na zredagowanie oryginalnych opisów – przejrzyste dla Kontrahentów, ale oprócz tego – zoptymalizowane pod SEO, żeby wyszukiwarka taka jak Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – wyszukiwarka oceni nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie zagwarantujemy sobie wysokiej lokaty w wynikach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – pora na wprowadzenie odpowiednich systemów płatności. Do często spotykanych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez dwóch zdań musimy też dać Nabywcom zapłatę za pobraniem oraz z góry. Ważnym będzie, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

Sklep internetowy – kwestie techniczne

Pomysł jest, znacie już swoją konkurencję, mamy naszkicowany plan działania i odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Przejdźmy zatem do spraw związanych z zapleczem technicznym.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. Niektórym wystarczy nawet darmowe oprogramowanie, ale w przypadku rozległej wizji przyda nam się full serwis albo indywidualny software.

Domena może być zapewniana w pakiecie z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeżeli nie dostaniemy takiego bonusu – wtenczas będzie trzeba takową zakupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W temacie hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – niosą za sobą one nam multum restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Komentarze są wyłączone.