Przydatne szkolenie z jazdy defensywnej

Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Doświadczony adwokat w dochodzeniu odszkodowań
30 stycznia, 2017
Skup aut Wrocław - Skup aut Kraków - Skup samochodów Wrocław - Skup samochodów używanych - Skup aut powypadkowych - Sprzedaż samochodów używanych Wrocław
Zakup nowego samochodu
2 lutego, 2017
Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny

Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny

Będąc kierowcą zastanawiasz się na pewno jak usprawnić swoje umiejętności w ruchu drogowym. Niewątpliwie najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez poznania określonych zachowań w ruchu ulicznym niemożliwe jest sprawne i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Prawdziwa kultura jazdy rozpoczyna się wtedy, gdy stajesz się świadomy ryzyka i potrafisz kierować nie tylko pojazdem, a również własną wyobraźnią. Dobrze wiemy, że nie za każdym razem będziesz miał możliwość zapoznać się z rozmaitymi sytuacjami w trakcie jazdy. I właśnie dlatego, jako doświadczony ośrodek doskonalenia techniki jazdy, stworzyliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego priorytetem jest kształtowanie prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach na drodze. Rozpoczynając od niesprzyjających czynników atmosferycznych, przejdziesz z nami przez każdą, najmniej oczekiwaną sytuację drogową i zrozumiesz na czym polega zdecydowana i bezkolizyjna jazda samochodem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla młodych kierowców, jak i dla osób, które zajmują się zawodowym prowadzeniem samochodów od kilkunastu lat. W pierwotnym kryterium priorytetem kursu, jest wykształcenie u kierowców odpowiednich reakcji wobec niebezpieczeństw, które czekają na nich w ruchu ulicznym. Co więcej zamiarem szkolenia jest nauka ekonomicznej eksploatacji samochodów, która oddziałuje na optymalizację jakości jazdy i na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ulicznego, oraz na podniesienie użytkowości naszego pojazdu.

Na czym polega jazda defensywna?

Defensywna technika jazdy bazuje na kilku zasadach. Po pierwsze miesza się ona z prawidłowym przygotowaniem samochodu przed jego użyciem, jak i z zapewnieniem sobie komfortu prowadzenia. W trakcie szkolenia pokażemy Wam konieczne czynności dotyczące eksploatacji pojazdów. Pokażemy jak kontrolować poziom płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak dostosować wysokość fotela do naszych rozmiarów, by poprawić widoczność jezdni. Jazda defensywna to również sprawność przystosowania prędkości i stylu jazdy do danych czynników atmosferycznych i stanu nawierzchni ulicy. Wyjaśnimy Wam jak wdrażać nowoczesne technologie hamowania i jak pokonywać zakręt, bez utraty przyczepności. Co więcej nauczymy Was rozumienia zachowania pozostałych uczestników drogi, w taki sposób aby jak najszybciej odpowiadać na niebezpieczeństwa. Bardzo istotnym elementem kursu jest wyszkolenie prawidłowych reakcji psychologicznych przed, oraz po wypadku. Zaprezentujemy Państwu jak pokonywać stres i jak inspirować innych uczestników ruchu do konstruktywnych zachowań w ruchu drogowym.

Program szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech poziomów. Na starcie każdy kierowca będzie uczęszczał w ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem symulatora pojazdu osobowego, pojazdu towarowego, jak i autokaru, zależnie od rodzaju kursu. Prowadzącemu pojazd będzie asystował profesjonalny trener, który na tym stopniu zajmuje się wyłącznie obserwacją charakteru jazdy i krytyką reakcji na czynniki zewnętrzne. W trakcie prowadzenia pojazdu, uczestnik kursu będzie miał sposobność przetestowania swoich kwalifikacji w warunkach specjalnych. Program nauki zakłada odtwarzanie różnych, niemożliwych do przewidzenia wydarzeń na drodze takich jak oblodzona powierzchnia, poprzeczny wiatr, ograniczenie warunków widzialności przez mgłę i mocne światło, niestabilny ładunek, wtargnięcie pieszego na jezdnię, jak i kilka pozostałych sytuacji.

Pozostałym odcinkiem kursu są zajęcia z teorii w trakcie których uczniowie zaznajomią się z analizą charakteru jazdy i z przeważnie popełnianymi błędami, które mogą spowodować kolizję. w ruchu drogowym. W trakcie zajęć zostaną im wyjaśnione podstawy bezpiecznego kierowania autem po szosie i podstawy pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających interwencji medycznej. Uczestnicy kursu będą mogli zrozumieć techniczne predyspozycje użytkowania swojego samochodu, by zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, oraz zostaną im pokazane przypadki różnych zjawisk ulicznych, razem z z obszernym wyjaśnieniem czynników. Ponadto trenerzy zademonstrują jak zasady jazdy defensywnej wpływają na zminimalizowanie niebezpieczeństwa wypadku w ruchu samochodowym.

Końcowa część, praktyczna, polega na ponownym kierowaniu pojazdem. w symulatorze. Teraz jednak trener aktywnie uczęszcza w lekcji i doradza studentowi jak zastosować elementy jazdy defensywnej podczas dziennej eksploatacji samochodu. Na indywidualnych przykładach zademonstruje, jak powinna układać się reakcja kierowcy na określone zjawisko.

Wykształcenie mechanicznego przewidywania zagrożeń w ruchu drogowym może przyczynić się do zredukowania wypadków i kolizji, na jakie zwłaszcza narażone są osoby, które funkcjonują jako zawodowi kierowcy i muszą dawać sobie radę z trudnymi warunkami na drogach. W przygotowywanym przez nas szkoleniu mogą brać udział osoby indywidualne, jak i pracownicy skierowani przez daną firmę w ramach poprawienia techniki jazdy. Szkolenie jazdy defensywnej ma wpływ na optymalizację techniki jazdy i nasilenie się poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu ulicznego, jak i transportowanego ładunku. Uczestnicy po skończonym kursie będą w stanie precyzyjniej unikać niebezpieczeństw na drodze i lepiej tłumić emocje w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, organizowany w naszym ośrodku treningowym. Dostarczamy bezpłatne podręczniki i profesjonalną kadrę instruktorską. Naszą specjalnością są specjalistyczne szkolenia, które poprawiają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ

Komentarze są wyłączone.