Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
21 marca, 2017
Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
23 marca, 2017

Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy

Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik

Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik

Ile kosztuje sprawa o rozwód

Myśl o rozwodzie czasem może pojawić się nagle lub rozwijać się latami. Część osób zaabsorbowanych takim tematem poszukuje informacji w Internecie, przepytuje przyjaciół jakim sposobem oni sobie poradzili w przykrej sytuacji czy przygotowuje się do konsultacji z adwokatem. Sprawa gmatwa się wtedy, gdy zamierzamy udowodnić winę przeciwnej stronie bądź zmniejszyć prawo do widzenia się z dzieckiem. Wizyta w kancelarii prawniczej jest najłatwiejszym sposobem, ażeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Na serwisach prawniczych albo Facebooku, na których rozmawiają obie strony, lepiej ogólnie rzecz ujmując nie szukać złotego środka. Możemy tam odnaleźć mnóstwo opisów sytuacji życiowych analogicznych do naszej, jednakże musimy pamiętać, że tylko ekspert potrafi nam faktycznie zasugerować rozwiązanie.

Już na samym początku, czyli przy przedkładaniu pozwu w sądzie, musimy liczyć się z wydatkiem 600 zł. Jeżeli sąd zdecyduje, że nikt nie jest winien upadku małżeństwa, wtedy spłacana jest połowa kwoty (i przeciwna strona musi obowiązkowo nam wręczyć 150 zł). Do następnych kosztów należą: zajęcie się poprzez trybunał podziałem majątku (od 300 do 1.000 zł), ochrona roszczenia, przykładowo wyznaczania wizyt z dziećmi (40 zł) albo opinia Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno – Konsultacyjnego.

Która strona ponosi koszty związane z rozwodem? Niewątpliwie strona, która przegra. Musi koniecznie opłacić w pierwszej kolejności wniesienie pozwu przez przeciwną stronę, całą sprawę rozwodową oraz adwokata przeciwnej strony. Jeśli sąd orzeknie winę obustronną, wówczas wszystkie koszty cięte są na pół. Adwokat może otrzymać sumę równą 360 zł, natomiast jeżeli przypadek jest wyjątkowo złożony oraz długotrwały, może polecić zapłatę maksymalnie 2.160 zł. Co ważne, jeśli prawnik kosztuje więcej, musimy różnicę pokryć sami.

Stereotypy na temat rozwodu

Rodzina jest rzeczą świętą i jakiejkolwiek innej osobie absolutnie nie wolno w nią ingerować – rodzina na pewno jest ważna, jeżeli jednak dochodzi między partnerami do agresji, to skrzywdzona osoba posiada prawo wnioskować o rozwód. W Toruniu istnieje nadzwyczaj dużo placówek, jakie potrafią pomóc ofiarom represji słownej i fizycznej. Przeprowadzają to zupełnie nieodpłatnie, m in. Toruńskie Centrum Caritas. Z kolei toruńscy adwokaci chcą za każdym razem wspomniane sprawy doprowadzić do pomyślnego końca.

Dziecko do momentu uzyskania pełnoletności musi chować się jedynie w pełnej rodzinie – zadowolenie dziecka wcale nie jest uzależnione całkowicie od rodziców. Faktem jest, że są niezmiernie wesołe i korzystniej oddziałuje na ich dojrzewanie miłość w rodzinie. Mówiąc w skrócie nie można jednakże zgadzać się na przemoc w domu, kiedy niejednokrotnie to właśnie ono jest ofiarą. Będzie imitować ruchy domowego tyrana: używać nieprzyzwoitego języka, kraść albo znęcać się nad kolegami w szkole.

Lepiej żyć w małżeństwie pełnym agresji, aniżeli wziąć pod uwagę rozwód – to inny błąd, który robią ofiary represji. Nawet najskuteczniejszy prawnik z Torunia absolutnie nie będzie miał możliwości nic zrobić, jeżeli skrzywdzona strona samodzielnie nie zgłosi się do kancelarii z owym problemem (albo jednostki oferującej wsparcie).

Jakość życia po orzeczeniu wyroku zazwyczaj jest gorszy niż przedtem – jakiekolwiek badania takiego faktu absolutnie nie udowodniły. Żony decydują się na rozwód tylko wówczas, kiedy absolutnie nie są w stanie już dalej pozostawać w związku. Powody są przeróżne: nieuczciwość małżonka, spożywanie przez niego znacznej ilości alkoholu bądź długotrwały pobyt za granicą.

Ogólnie rzecz ujmując nie można próbować się rozwieść z mało istotnych powodów – na wniesienie pozwu rozwodowego ma wpływ nadzwyczaj dużo przeróżnych czynników. Często podczas przesłuchania uwidacznia się tzw. „niezgodność charakterów”, jednak w rzeczywistości powód jest inny. Partnerki w zasadzie nie oskarżają mężczyzn tylko po to, żeby wypracować jak najkorzystniejsze skutki w kwestii pieniędzy. Zazwyczaj uciekają od presji oraz wolą pozyskać wyrok sądu w jak najkrótszym czasie.

Czym jest unieważnienie małżeństwa?

W Polsce tylko sądy cywilne orzekają w kwestii rozwodów. W przypadku unieważnienia małżeństwa chodzi o to, żeby udowodnić, iż związek wcale nie występował. W owym przypadku dobrze jest zgłosić się do sądu kościelnego. Powszechnie myli się wspomniane rzeczy i opowiada o tzw. „rozwodzie kościelnym”. Kościół krótko mówiąc nie może jednak rozstrzygnąć jakiegokolwiek rozwodu, bowiem w rozumieniu prawa kanonicznego związek małżeński w niektórych przypadkach może zostać zakończony wyłącznie przez śmierć któregokolwiek z partnerów. Rozwiązanie małżeństwa powinno nastąpić wyłącznie w trzech sytuacjach: impotencji (u mężczyzn) albo oziębłości (u małżonek), pozostawania w związku z dwiema osobami bądź w wyniku wymogu (w ogóle nie postępowało się jednogłośnie ze swą wolą, wcale nie był to świadomy wybór).

Unieważnienie małżeństwa przebiega odpowiednio z wyrokiem dwóch instancji. Sprawa cofnięcia małżeństwa ma więc wymiar dwuetapowy. Jeżeli pośrednicy pierwszej instancji stwierdzą, iż związek małżeński absolutnie nie zaistniał, wówczas sprawa dociera do trybunału drugiej instancji. Ten może zaakceptować decyzję lub ją zignorować. Sprawa zawsze jest przyjmowana dekretem.

Kliknij w ten link – Adwokat Toruń – jeżeli ciekawią Cię powyższe tematy, planujesz wiedzieć o wiele więcej na temat rozwodów albo sprawdzić, co może zawierać oferta dobrego adwokata.

Komentarze są wyłączone.