Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści

Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
23 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
24 marca, 2017

Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Etykieciarki przemysłowe – inwestycja, która się opłaca

Na wstępie musimy wytłumaczyć, do czego tak naprawdę aplikator etykiet służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna produkcyjna, której zadaniem jest przyklejanie banderol na różne typy towarów. Punktem odniesienia mogą być butelki z żubrówką albo orzechówką. Posiadają podłużny kształt oraz zwykle są wykonane ze szkła. Etykieciarka nanosi na nie etykietę z podstawowymi danymi: nazwą jednostki dostarczającą trunek, nazwą trunku, datą ważności itd. W przypadku napojów wysokoprocentowych, przykładowo brandy, etykieciarka musi przykleić też banderolę akcyzową.

Jedną z wyjątkowo znanych firm sprzedających etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wcieliła w życie kilka metod nanoszenia etykiet: nalepki samoprzylepne, etykietki na zimny klej, etykiety podcinane, etykiety termokurczliwe. Aplikator etykiet potrafi nakładać etykiety na wielorakie typy produktów, np. na potrzeby napojów (woda źródlana, słodkie napoje, gazowane nektary), do żywności (olej rzepakowy, szybkie dania, jogurty), do kosmetyków (kremy dla kobiet, kosmetyki kolorowe, kremy do golenia) i sporo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najdoskonalsze pomysły, jeśli chodzi o oznaczanie produktów. Od pewnego czasu ciekawostką jest metoda Adhesleeve, która bazuje mówiąc skrótowo na tym, że poszczególna etykieta posiada odrębne paski kleju poliakrylowego. Ogólnie rzecz ujmując ten wytwórca zajmuje się sprzedawaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Futura Top, Pratica albo Rotaxa. Niektóre warianty potrafią zamieszczać etykiety na pustych opakowaniach i wszystkich wypełnionych alkoholem, tonikiem czy żywnością.

Należałoby na pewno przemyśleć sobie kupno etykieciarki rotacyjnej, przykładowo wieloczłonowej. Dzięki niej możemy etykietować równolegle chociażby 6 opakowań. Wynik końcowy jest uzależniony od liczebności stacji, w jakie będzie zaopatrzona oraz od wielkości karuzeli – bowiem etykieciarki rotacyjne inaczej opisuje się jako „karuzelowe”. Opakowania puste bądź zapełnione są umieszczane dokoła centralnej stacji, która kręci się i w tym samym momencie wprowadza etykiety.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

Jeżeli producent jedzenia, trunków albo kosmetyków planuje mieć niezawodną maszynę do wprowadzania etykiet na opakowania, wówczas powinien wybrać właśnie P. E. Labellers. W naszym kraju funkcjonuje zaledwie kilka placówek, jakie zajmują się dostarczaniem tak złożonych urządzeń fabrycznych i dalszym ich serwisem. Warto jednak zainwestować w coś, co będzie stosowane do masowej produkcji przez kilkanaście lat. Aplikator etykiet mamy możliwość dobrać na potrzeby linii przemysłowej, jaką już ma konkretna firma.

Fundamentalną korzyścią jest sama technika Adhesleeve, która wprowadza perspektywę eliminacji zbędnych nakładów, m in. kosztów przetrzymywania kleju, wydatków na rozcieńczalniki (używane są w etykieciarkach wykorzystujących gorący klej), sponsorowania dodatkowego czasu mechaników trudniących się kontrolą zespołów klejowych. Ogromnym pozytywem jest to, iż w sumie nie trzeba utrzymywać speców – mianowicie pracowników z wysokimi kompetencjami, gdyż obsługa aplikatora etykiet jest naprawdę nieskomplikowana. Odbywa się z wykorzystaniem panelu dotykowego.

Mamy możliwość także liczyć na mniej postojów na linii przerobowej, wyższą wytrzymałość nalepek oraz obniżenie nakładów na energię (są związane z ogrzewaniem kleju w pozostałych modelach etykieciarek).

Ile kosztuje etykieciarka?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers posiadają trzy fundamentalne zalety: przystępną cenę, ergonomię oraz bezpieczeństwo. Wzór każdego aplikatora nalepek jest za każdym razem dopasowywany do potrzeb Nabywcy. Istnieje alternatywa umieszczenia niniejszej maszyny na jak najmniejszej powierzchni oraz dodatkowo nie zostają złamane nakazy BHP. Każda z nich ma koliste ramy oraz wyjątkowe osłony, by zatrudniony w czasie obsługi mógł czuć się pewnie. Czyszczenie, naprawa, przezbrojenia – są nadzwyczaj proste.

Cena aplikatora etykiet zależy zwłaszcza od jej wariantu, zatem od procedury, w jakiej w najbliższym czasie będzie pracować. Nie mniej znaczące jest również to, czy Klient jest zainteresowany nabyciem całej linii fabrycznej czy tylko jednego aplikatora etykietek. Zaletą nowoczesnej technologii jest to, że inwestycja zwraca się w szybkim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers rzadko się psują i nie są przyczyną dużych przestojów. Zwykle w owych sytuacjach są brane pod uwagę: współczynnik awaryjności i przeciętny czas zastoju linii.

Prócz etykieciarek dobrze jest zaopatrzyć linię przemysłową w kolejne nowoczesne urządzenia, np. weryfikatory opakowań, zakręcarki albo maszyny rozlewnicze. Na wydajność produkcji oddziałują wszystkie maszyny, które biorą udział w generowaniu towarów oraz sami pracownicy. Skuteczność samej etykieciarki jest uwarunkowana od większej liczby czynników niż parametry techniczne.

Jeśli chcesz wiedzieć dużo więcej o nakładaniu nalepek na produkty, wejdź w link po prawej stronie – Aplikatory etykiet

Komentarze są wyłączone.