Fryzjer – na co zwracać uwagę

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
25 września, 2019
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?
23 października, 2019

Fryzjer – na co zwracać uwagę

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko zasługa regularnej pielęgnacji, ale też kontakt z odpowiednim fryzjerem. Specjalista powinien orientować się oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tego powodu trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak ważny. Troska o włosy oraz umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, które powinny być wzięte pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest też wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale też jest w stanie im doradzić. Ocenia, które fryzury są możliwe do wykonania na włosach o konkretnej strukturze, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru czy okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są też certyfikaty, które zazwyczaj można znaleźć na stronach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer ciągle się kształci – uczestniczy w zjazdach, wykładach szkoleniach. Poszerza wiedzę oraz śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie interesują wielu klientów. Jeśli fryzjer ma wiedzę, którą popiera dyplomami z reguły powinien posiadać także umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy są znani z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni formują fantazyjne upięcia, które będą w sam raz na przykład na wesele albo inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale tego, którego zdolności nam odpowiadają. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, które dokumentują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, by upłynął w miłej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, ale należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu historii, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów należy się wystrzegać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer dużo narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto warto też zwrócić uwagę na to, jak dużo czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Często fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Z tej przyczyny poświęcają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Zdarza się również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz wie, czego potrzebują.

Istotna jest też komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, jednak w ramach przeprosin fryzjer powinien udzielić zniżkę, naprawczy albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego względu sposób, w jaki się prezentuje jest niezwykle ważny. W tym zakresie podstawową rolę ma higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie oraz systematycznie czyszczone i dezynfekowane. W wypadku, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia lepiej, by narzędzia były czyste i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jaki sposób zespół dba o porządek salonu. Jeżeli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda czy szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer chwilę po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjściem nowego  klienta.

Trzeba również ocenić sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zapraszać klientów do wejścia i poznania usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ciemne, przygnębiające salony zazwyczaj nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są specjalistami, dowodzi też jakość produktów oraz sprzętu, które są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek czy brzytw ma wpływ na rezultat pracy fryzjera. Tępy sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej strat, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet najdoskonalsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt jest marny.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest silniejsze stężenie środków odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. Dzięki temu są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.fryzjer-torun.pl

Komentarze są wyłączone.